Przejdź do treści
12°CPowietrze: bardzo dobre sobota, 24 października 2026 · imieniny: Rafała, Marcina wschód 07:43 · zachód 17:47
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 26 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o Straży Granicznej oraz niektórych innych ustaw (druki nr 3146, 3196 i 3196-A)

22.10.2026 19:03, 67. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 175

Wynik głosowania

Przyjęte poprawki nr 9-10 i 12

Za głosowało 253 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
253 57,8%
Przeciw
44 10,0%
Wstrzymało się
141 32,2%
Nie głosowało
22

Procenty liczone od 438 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Dębno

Za 8

Wstrzymali się 4

Posłowie związani z miastem Dębno

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o Straży Granicznej oraz niektórych innych ustaw

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3146, 3196, 3196-A

projekt dotyczy zapewnienia stosowania przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1896; rozszerzenia w sposób istotny zakres działania Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej, jako podmiotu, który ma dysponować znacznie większymi niż dotychczas zasobami...

Sprawozdawca: Artur Jarosław Łącki

Debata w tej sprawie tego dnia (10)
  • Artur Jarosław ŁąckiKOPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Mam zaszczyt w imieniu Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych przedstawić sprawozdanie komisji o rządowym...
  • Małgorzata PępekKOPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! W imieniu Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej mam zaszczyt przedstawić stanowisko w sprawie rządowego...
  • Paweł HreniakPiSSzanowny Panie Marszałku! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! W imieniu Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość przedstawiam stanowisko wobec projektu ustawy w...
  • Anna BaluchRozwój PlusPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! W imieniu Klubu Parlamentarnego Rozwój Plus przedstawiam stanowisko wobec sprawozdania Komisji Administracji i...
  • Zbigniew SosnowskiPSL-Trzecia DrogaSzanowny Panie Marszałku! Szanowny Panie Ministrze! Panie i Panowie Posłowie! Mam honor przedstawić Wysokiej Izbie stanowisko Klubu Parlamentarnego Polskie...
  • Arkadiusz SikoraLewicaPanie Marszałku! Panie Ministrze! Panie i Panowie Posłowie! W imieniu klubu parlamentarnego Lewicy chciałbym przedstawić stanowisko wspierające rządowy projekt...
  • Ryszard WilkKonfederacjaSzanowny Panie Marszałku! Państwo z ministerstwa! Panie Ministrze! Panie i Panowie Posłowie! Polska granica to nie jest tylko kreska narysowana na mapie. To...
  • Marcin SkonieczkaCentrumPanie Marszałku! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Mam zaszczyt przedstawić stanowisko Klubu Parlamentarnego Centrum wobec rządowego projektu ustawy o zmianie...
  • Jarosław SachajkoDemokracja BezpośredniaPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Z pozoru ten projekt wygląda dobrze. Współpraca europejska, wspólna ochrona granic, dodatkowi funkcjonariusze i...
  • Włodzimierz SkalikKonfederacja Korony PolskiejSzanowny Panie Marszałku! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Przedstawiając w imieniu Konfederacji Korony Polskiej stanowisko w odniesieniu do rządowego projektu...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156147207
PiS147001389
Rozwój Plus4003901
PSL-Trzecia Droga3231001
Lewica2121000
Konfederacja1616000
Centrum1513002
Polska 20501514001
niezrzeszeni76010
Demokracja Bezpośrednia41120
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30201

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 24.10.2026 12:05; głosowanie pobrane: 22.10.2026 19:05